* .: سـاوا تـولیـد کنـنـده انـواع سـایـبـان هـای پـارچـه ای :. *

چتر باغی چیست ؟

چتر-باغیچتر باغی این امکان را به شما می دهد که با خیال راحت در فضای باغ بنشینید. زمانی که از آن استفاده میکنید فرقی نمی‌کند زیر باران نشسته باشید یا در زیر آفتاب سوزان آن شما را از هر دو حفظ می‌کند. برای اینکه بتوانید از فضای باغ یا باغچه خود بیشتر لذت ببرید انواع مختلف آن وجود دارد که می توانید با خریداری و استفاده از آن ها در باغ خود بهره ببرید.

انواع چتر باغی

زمانی که می‌خواهید چتر باغی خریداری کنید با انواع آن روبرو میشوید. یکی از مهمترین نکاتی که در هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید این است که فضای مورد نظر شما چه اندازه است. آن بر روی ابعاد چتری که می خرید بسیار تاثیر گذار است. رابطه بین آنها هم آسان است. هرچه فضای بزرگتری داشته باشید چتر بزرگتری می خرید و برعکس. در زیر برخی از انواع چتر و سایبان را معرفی خواهیم کرد.

چتر باغی همراه با میز

در نظر بگیرید باغ بزرگی دارید و در یک ظهر تابستانی برای تفریح به آنجا رفتید. اگر همراه چتر باغی میز هم خریداری کرده باشید میتوانید از راحتی بیشتری برخوردار شوید. پس یکی از گزینه هایی که دارید ایجاد همچین فضایی با خرید چتر همراه میز است.

چتر باغی کج

در این نوع چتر باغی سایبان به صورت شیب دار و با زاویه بر روی سر افراد سایه ایجاد میکند. این حالت چند مزیت دارد. اول اینکه میشود آن را مستقیما در مسیر تابش خورشید قرار داد و از برخورد نور آفتاب به چشم و پوست جلوگیری کرد. از طرفی هم به دلیل شیبی که دارد سایه بزرگتری را در زیر خود ایجاد می کند. همچنین از لحاظ زیبایی هم این مدل چترها جذاب تر هستند.چتر-باغی

چتر باغی قابل تنظیم

قسمت سایبان این نوع چتر باغی قابل تنظیم است. می توانید آن را در زاویه های مختلف تنظیم کنید. این یک مزیت فوق العاده می تواند باشد به دلیل اینکه طبق سلیقه خود و با توجه به زاویه تابش خورشید یا حتی زاویه بارش باران آن را میتوانید تنظیم کنید.

تنظیم ارتفاع چتر باغی

یکی از امکاناتی که چتر باغی به شما میدهد این است که می توانید ارتفاع آن را بنا بر سلیقه خود تنظیم نمایید. این کار به کمک یک سری پایه ها و تنظیمات صورت میگیرد. در کل این چترها به کمک وزنه هایی در زمین میتوانند محکم شوند. زمانی که آنها محکم میشوند در برابر باد بسیار مستحکم می‌گردند و در هنگام وزش باد لازم نیست نگران آن باشید که باد چتر شما را ببرد. 

چتر باغی چراغ دار

چتر-باغیاین نوع چتر باغی سایبان قابل تنظیمی دارد. قابلیت جالبی که دارد این است که در قسمت زیرین چتر چراغ هایی تعبیه شده است که از جنس LED میباشد. آنها در طول روز در اثر نور خورشید شارژ می گردند و هنگامی که نور طبیعی رفت شروع به درخشیدن می کنند. میتوانید از نورهایی که ایجاد می‌کند، لذت ببرید.

چتر باغی پایه وسط و پایه کناری

علاوه بر آنچه در بالا به آن اشاره شد و انواع چترها را نام بردیم به طور کلی انواع چتر باغی به دو دسته جدا تقسیم میشوند. این دو دسته پایه وسط و پایه کناری نام دارند. انواع پایه وسط آن همانطور که از نام آنها پیداست در وسط میز قرار میگیرند و بر روی سر افرادی که دور میز نشستند سایه می‌اندازند. دسته ی پایه کناری هم همانطور که از نام آنها پیداست در کنار قرار میگیرند، مثل نوع کج. آنها یا در کنار میزها یا در کنار صندلی افراد گذاشته میشوند و سایه را بر روی سر آنها ایجاد میکنند. پس تمام چترهای باغی یا در وسط میز قرار میگیرند یا به راحتی در کنار آن گذاشته میشوند تا از آنها لذت ببرید.

 

جنس پارچه در چتر باغی

چتر-باغیاینکه بخواهیم در مورد مواد سازنده آن صحبت کنیم باید بگوییم این چتر بر اساس اینکه در کدام دسته و نوع قرار میگیرد از مواد و متریال مختلف میتواند ساخته شوند. برای مثال نوع پارچه آن میتواند برزنت باشد. این نوع پارچه بسیار مقاوم است. مخصوصا در باد و باران اصلا آسیب نمی‌بیند. از این نوع پارچه بسیار استفاده میکنند. نوع دیگری از پارچه که از آن استفاده می‌شود برای مثال پلی استر است. این نوع پارچه مخصوصا از لحاظ مقاوم بودن به کپک زدن بسیار عالی میباشد. اگر در یک منطقه مرطوب زندگی می‌کنید این نوع پارچه ها بسیار انتخاب خوبی هستند.

جنس بدنه در چتر باغی

جنس بدنه چتر باغی بسیار متنوع است. بر اساس سلیقه خود میتوانید آنها را خریداری کنید. اگر یک حالت طبیعی را ترجیح میدهید بهتر است انواع آن را که از چوب ساخته شدند را انتخاب کنید. این چوب ها معمولا از جنس مرغوب هستند و از لحاظ زیبایی واقعا ظاهری شیک به محیط اطراف شما میدهند. اگر نمی‌خواهید از چوب استفاده کنید یکی از بهترین انتخاب ها می تواند فایبرگلاس باشد. فایبرگلاس بسیار سبک است. میتوانید آن را بدون دردسر جابجا کنید و هر قسمتی که می‌خواهید آن را بگذارید. این ماده دارای مقاومت بالایی است و توسط سازندگان بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی دیگر از متریال بادوام فولاد است. آن در برابر زنگ زدن مقاوم میباشد. اما متریالی که بیشتر از بقیه مورد استفاده قرار میگیرد، آلومینیوم است. آن بسیار مقاوم بوده و در شرایط های مختلف دچار آسیب نمی‌شود. به همین دلیل بسیاری از چترهای باغی که در بازار وجود دارد از جنس آلومینیوم است.

نکات مهم در هنگام خرید چتر باغی

اگر قصد خرید چتر باغچه را دارید یک سری نکات ریز است که در کنار جنس و نوع باید به آن توجه شود. این نوع چترها در رنگ های مختلف وجود دارند. اینکه در هنگام خرید با توجه به محیط خود و رنگ هایی که در فضا وجود دارد رنگی را خریداری کنید که به هارمونی محیط شما بیاید. با این کار علاوه بر اینکه از مزیت های این نوع چتر برخوردار می‌شوید به زیبایی محیط نیز کمک کردید. همچنین برخی از این چترها قابلیت این را دارند که به راحتی باز و بسته شوند. یعنی زمانی که می خواهید بروید به راحتی آن را جمع میکنید در مقابل آن مدل هایی که سنگین هستند و جابجایی در آنها سخت است. با توجه داشتن به تمام این مسائل خرید بهتری را میتوانید داشته باشید.

چتر-باغی

چتر پایه وسط_شهریار
چتر پایه وسط_شهریار
فرم ارسال نظر
verification
مشاوره رایگان واتسآپ