* .: سـاوا تـولیـد کنـنـده انـواع سـایـبـان هـای پـارچـه ای :. *

سازه-کششیدر صنعت معماری ، یک فرم سقف مهیج وجود دارد که با روش های سنتی ساخت تقریباً غیرممکن است ، این طرح های باورنکردنی توسط فناوری ساختار پارچه ای کششی تحقق می یابد. در روزهای اخیر ، سازه های کششی محبوبیت زیادی پیدا کرده اند و در بسیاری از مکان ها مورد استفاده قرار گرفته اند. کشش و فشرده سازی دو نیرویی هستند که هنگام مطالعه معماری درباره آنها زیاد می شنوید. معماری کششی یک سیستم ساختاری است که عمدتا از کشش به جای فشرده سازی استفاده می کند. نام های دیگر ساختار کششی شامل معماری پارچه کششی ، معماری پارچه ، ساختار کششی ، ساختار کششی سبک و غیره است. بیایید این روش مدرن و در عین حال قدیمی ساخت را بررسی کنیم.

ساختار غشایی کششی چیست؟

یک ساختار غشایی کششی (ساختار پارچه ای کششی) به عنوان سازه ای تعریف می شود که با کشش سیستم غشا (به طور معمول با سیم یا کابل) مشخص می شود تا ساختار سازه ای مهمی را برای سازه فراهم کند. این سازه ها از دهه 1970 توسعه یافته اند و در حال حاضر شامل برجسته ترین آثار معماری تا به امروز هستند که طیف گسترده ای از طرح های فرم رایگان و سیستم های سقف را ارائه می دهند. این ساختارها سبک هستند و برای ایجاد فرم سه بعدی از کشش استفاده می کنند. کشش پارچه باعث از بین رفتن چین و چروک های پارچه شده و مقاومت در برابر مواد را در برابر آب و هوای شدید و آسیب احتمالی ایجاد می کند.

این برنامه ها شامل ورودی ها ، مسیرهای پیاده روی ، استادیوم های ورزشی ، آمفی تئاترها ، ماشین های حمل و نقل ، خرده فروشی ، نمایشگاه ها ، مکان های دیدنی و غیره است. در مقایسه با سایر سازه های سنتی ، ساختار کششی دارای مزایای مثبت است. به عنوان مثال ، ساخت آنها آسان است ، قادر به پوشاندن دهانه های بزرگ و قابلیت انعطاف پذیری مناسب هستند. شکل معمول یک سازه کششی غشای کششی است که روی کابلهای فولادی برای ساخت سقفی غیر قابل تصور در جای خود نگه داشته شده است.

سازه-پارچه-ای-کششیسیستم کششی ، از نظر ساختاری ، با ترکیب سه عنصر رسمی می شود: (1) "دکل" یا قطب ثابت یا مجموعه ای از قطب ها برای پشتیبانی. (2) کابلهای تعلیق ، و (3) "غشا" "به شکل پارچه (به عنوان مثال ، PVC ، PTFE ، ETFE) یا شبکه کابل. 

سازه کششی ، سیستمی از سازه های کابلی و پوسته ای از پارچه است که معمولاً به وسیله ستون ها یا قوس ها نگه داشته می شوند. در سازه های کششی بر خلاف سایر سازه های متداول ، انتقال بار توسط یک پوسته کششی (پارچه) انجام می شود. رویه‌ی سایبان‌ها از متریال مختلفی ساخته می‌شوند. رویه‌های آلومینیومی، پلی‌استری، فلزی، پارچه‌ای، شیشه‌ای و فایبر گلاس رایج‌ترین رویه‌ها برای سایبان در دکوراسیون هستند. اغلب سایبان‌های پارچه‌ای از جنس کرباس تولید می‌شوند. کرباس از فیبر اکریلیک، پلی‌استر یا پنبه بافته شده است. مدل‌های حصیری نیز از انواع رایج و مقرون به صرفه سایبان در دکوراسیون محسوب می‌شوند. مدل‌های شفاف یا شیشه‌ای جزو سایبان در دکوراسیون هستند که توانسته‌اند توجه بسیاری از مشتریان را به خود جلب کنند. این مدل‌ها از صفحات پلکسی رنگی ساخته می‌شوند. مهم‌ترین مزیت این دسته از سایبان‌ها، زیبایی بازتاب نور توسط آن‌هاست. اما به یاد داشته باشید که نمونه‌های شفاف تنها برای جلوگیری از نور خورشید مناسب هستند و در برابر گرما اثری ندارد.

سازه های کششی یا سازه های پارچه ای کششی از نظر معماری نوآورانه هنر ساخت هستند که انواع مختلفی از طرح های پوشش زیبایی آزاد را با استفاده از غشایی مانند فایبرگلاس با روکش PTFE یا PVC به طراحان و کاربران نهایی ارائه می دهند. آنها ترکیبی از دید هنری و طراحی پایدار هستند. سازه های پارچه ای با پشتیبانی از دکل ، قوس و قاب و پشتیبانی از نقطه می توانند نقطه کانونی جذابی را برای هر مکان ایجاد کنند. 

ساختارهای سازه غشای کششی انعطاف پذیری ، دوام ، مقاومت در برابر آتش و عملکرد خارق العاده ای را ارائه می دهند ، این طرح ها از بسیاری جهات با اجازه ساخت و طراحی سریعتر و کارآمد ، مقرون به صرفه تر از فلز یا سایر سازه ها هستند. در ساختارهای غشایی ، تمام پنل های غشای کششی به صورت عمودی و افقی با جک های هیدرولیکی و سیستم های کششی کابل و دکل کشیده می شوند.

 

 

 

 

سازه کششی فضای باز
سازه کششی فضای باز
سازه کششی حیاط
سازه کششی حیاط
سازه کششی ویلا
سازه کششی ویلا
سازه کششی روفگاردن
سازه کششی روفگاردن
سازه کششی استخر
سازه کششی استخر
سازه کششی روفگاردن
سازه کششی روفگاردن
سازه کششی رستوران
سازه کششی رستوران
سازه غشا استخر
سازه غشا استخر
سازه کششی تراس
سازه کششی تراس
3.1/5 (8 رای)
مشاوره رایگان واتسآپ